Pogoda na Cyprze

Pogoda na Cyprze jest łaskawa dla mieszkańców i turystów. Przez większość czasu jest bardzo ciepło. Deszczowe dni bywają tu niezwykle rzadko. Lato jest na prawdę upalne, zimy nie są mroźne tak samo, jak w Polsce.

Szukając słonecznej destynacji masz wiele opcji do wyboru, ale zastanawiasz się nas Cyprem? Bierzesz to miejsce pod uwagę, ponieważ chcesz mieć gwarancje dobrej pogody? Podobno Cypr to niezwykle słoneczna wyspa, z piękną pogodą.

Czy rzeczywiście tak jest?

Klimat na Cyprze

Cypr znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego i półpustynnego. Zima na Cyprze jest bardzo łagodna, a lato długie i ciepłe.

Opady na Cyprze

Cypr jest bardzo ciepłą wyspą, idealną dla osób, które nie lubią deszczu. Dlaczego? Średnio 0 mm – tyle wynosi suma opadów w lipcu na Cyprze. W skali roku to najniższy wynik.

Temperatur na Cyprze

Kiedy planujesz wyjazd ważna jest temperatura na Cyprze. Najwyższe temperatury na Cyprze występują w lipcu, sierpniu i we wrześniu. Najzimniejsze miesiące to styczeń, luty i grudzień. Lipiec i sierpień to miesiące o najwyższych temperaturach – średnia temperatura w tych miesiącach wynosi 30°C. Planując urlop pamiętaj jednak aby nie kierować się tylko temperaturą, ale by zwrócić uwagę w których miesiącach jest najwięcej opadów.

Pogoda na Cyprze
Pogoda na Cyprz / Prognoza pogody na Cyprze

Kiedy warto pojechać na Cypr?

Jeśli lubisz ciepło i odpoczynek na plaży, a duże temperatury Ci nie przeszkadzają wycieczka na Cypr jest czymś dla Ciebie. Najcieplejsze miesiące na Cyprze to lipiec, sierpień i wrzesień. Wtedy panują prawdziwe upały.

Jeśli interesują Cię niższe temperatury polecamy maj i czerwiec. Wtedy nie występują takie upały. Woda nadal jest ciepła i nadaje się do kąpieli. W tych miesiącach jest także najwięcej godzin słonecznych.

Dla osób, które nie lubią upalnych dni polecane są pozostałe miesiące, jednak trzeba wtedy wziąć pod uwagę fakt, że może być ograniczona możliwość kąpieli oraz opalania. Temperatury są wtedy mniejsze, niż w okresie wakacyjnym.

Pogoda na Cyprze w styczniu

Gdzie warto spędzić Nowy Rok? Cypr jest dobrym miejscem, szczególnie w styczniu. W dzień temperatura wynosi 14°C, a w nocy jest 11°C. Dla ciepłolubnych to dobre miejsce, by wejść w nowy rok bez śniegu, za to można zażyć orzeźwiającej kąpieli wodnej, gdyż temperatura wody wynosi 17°C. Dodatkowo tylko 7 dni jest deszczowych. Mamy też do wykorzystania 10h słonecznych w ciągu dnia.

Pogoda na Cyprze w lutym

Jaka temperatura jest w lutym na Cyprze? Nadal nie jest za chłodno. Średnia temperatura w ciągu dnia ma 15°C. W nocy wynosi około 11°C. Temperatura wody ma 16°C, co oznacza, że jest chłodna. Opady deszczu występują około 6 dni w miesiącu. Dzień jest dość długi. W lutym 11h to godziny słoneczne w ciągu dnia. Cypr jest też dobrą opcją, jeśli nie lubisz spędzać ferii zimowych w górach, a pogoda nad morzem w tym czasie nie dopisuje.

Pogoda na Cyprze w marcu

Marzec jest również dobrym miesiącem na urlop na Cyprze. Najwyższa temperatura w ciągu dnia ma 17°C. W nocy temperatura wynosi około 12°C. Temperatura wody nadal ma 16°C. W marcu jest 27 słonecznych dni oraz około 12 słonecznych godzin w ciągu dnia. Występują tylko 4 dni deszczowe. Marzec jest idealny dla osób, które nie przepadają za upalnymi dniami.

Pogoda na Cyprze w kwietniu

Kwiecień jest już zdecydowanie cieplejszym miesiącem na Cyprze. Temperatura w ciągu dnia wynosi już 20°C. Najniższa temperatura ma średnio 15°C. Temperatura wody nadal nie jest zbyt wysoka – ma 17°C. Słonecznych dni jest już 28, co daje tylko 2 dni deszczowe. Liczba godzin słonecznych w ciągu dnia wzrasta do 13 godzin.

Pogoda na Cyprze w maju

Maj jest ciepłym miesiącem na Cyprze. Pogoda jest przewidywalna. Średnia temperatura w ciągu dnia ma 23°C. W nocy temperatura wynosi około 18°C. Temperatura wody wzrasta do 20°C. W maju jest już 29 dni słonecznych i tylko 2 dni deszczowe. W ciągu dnia jest 14 godzin słonecznych. Zatem maj jest odpowiednim miesiącem dla kogoś, kto lubi wiosenne klimaty.

Pogoda na Cyprze w czerwcu

W czerwcu na Cyprze jest najwięcej słońca. Liczba godzin słonecznych w tym miesiącu w ciągu dnia wynosi aż 15 dni. Warto wybrać ten miesiąc, jeśli lubimy długie dni i będziemy w stanie doczekać się zachodu słońca. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 27°C. W nocy temperatura nie spada poniżej 22°C. Słońce świeci przez 29 dni w miesiącu, a liczba godzin słonecznych w ciągu dnia wynosi 15 godzin. Woda ma temperaturę średnio 23°C w dzień. W czerwcu występuje jeden dzień deszczowy.

Cypr pogoda długoterminowa
Cypr pogoda długoterminowa

Pogoda na Cyprze w lipcu

Jak wygląda sytuacja w lipiec na Cyprze? To jeden z najcieplejszych miesięcy. Najniższa temperatura w ciągu dnia wynosi 25°C. Najwyższa temperatura średnio wynosi 30°C w ciągu dnia. W nocy to również około 25°C. Temperatura wody ma około 26 °C. W tym miesiącu ilość słonecznych godzin w ciągu dnia to 14 godzin. Nie występują dni deszczowe. To raj dla miłośników upałów.

Pogoda na Cyprze w sierpniu

Sierpień jest miesiącem, gdzie woda na Cyprze jest najcieplejsza. Woda w tym miesiącu ma średnio 27°C. Tak samo sierpień jest jednym z najcieplejszych miesięcy na Cyprze. To idealny miesiąc dla osób lubiących ciepłe dni – najniższa temperatura w tym czasie nie przekracza + 25°C. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 30°C. Temperatura w nocy wynosi średnio 25°C. W tym miesiącu ilość słonecznych godzin w ciągu dnia to około 13. Temperatura wody w sierpniu wynosi około 27°C. Raczej trudno będzie się zatem schłodzić w tak ciepłej wodzie w tak ciepłe dni. Ilość deszczowych dni w sierpniu wynosi 0.

Pogoda na Cyprze we wrześniu

Wrzesień jest ciepłym miesiącem. Pogoda na Cyprze wciąż sprzyja odpoczynkowi. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 28°C. W nocy spada do 23°C. Woda również jest bardzo ciepła – ma 26°C w dzień. Deszcz może padać średnio przez jeden dzień. Ilość godzin słonecznych w ciągu dnia to 12 godzin.

Pogoda na Cyprze w październiku

Pogoda w październiku nadal nie należy do najgorszych. Gdy w Polsce powoli dni stają się coraz bardziej jesienne, na Cyprze nadal jest 25°C w dzień i 20°C w nocy. Temperatura wody wynosi 24°C. 28 dni słonecznych na 3 dni deszczowe to bardzo dużo. W ciągu dnia liczba godzin słonecznych wynosi 12 godzin.

Pogoda na Cyprze w listopadzie

Średnia temperatura w listopadzie na Cyprze wynosi 20°C. W nocy temperatura spada do 16°C. Woda pozostaje nadal ciepła – w dzień to średnio 22°C. Liczba deszczowych dni wzrasta do 4. Liczba słonecznych godzin w listopadzie to 10 godzin w ciągu dnia.

Pogoda na Cyprze w grudniu

Może grudzień jest odpowiednim miesiącem na urlop na Cyprze? Temperatura w ciągu dnia to aż 16°C, w nocy 13°C. Wod jest chłodniejsza. Temperatura wynosi 19°C. Słońce zazwyczaj świeci przez 24 dni, reszta dni jest pochmurna, tylko 7 dni jest deszczowych. W grudniu można się przyjemnie schłodzić, a nawet ogrzać patrząc jaka pogoda jest wtedy w Polsce. Jeśli nie potrzebujesz śnieżnych zawieruch Cypr będzie idealną opcją dla Ciebie!

Pogoda na Cyprze – opinie

Jakie Wy macie doświadczenia z pogodą na Cyprze? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii. Czekamy na komentarze!

Dodaj opinie na forum